KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12699334

nr 1269 9334

Tore Wideryd

(1908-1992), Sverige

Oljemålning, Albufeira. Signerad, daterad -72. Olja på pannå, 28x38 cm

Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 19 augusti 2019
kl 20:28:48

Tore Wideryd

Läs mer om Tore Wideryd